Toksinle Tedavi

Yaşın ilerlemesiyle meydana gelen cilt deformasyonundan mutsuz olan kadın ve erkeklerin özellikle son yıllarda tercih ettiği kırışıklardan kurtulma yöntemlerinin başında gelmektedir. Derin, orta veya ince çizgileri ortadan kaldırmak için ameliyatsız olarak uygulanan bu yöntem, anestezi almak istemeyen ve ameliyattan korkan kişiler için ideal bir yoldur. Aynı zamanda gözlerde zamanla oluşan kazayağı çizgilerini, boyundaki çizgileri, kızgınlık çizgisini, alındaki yatay çizgileri, iki kaş arasındaki çizgileri yok etmek ya da kaş kaldırma gibi ifade düzelten işlemlerde kullanılan ve 6-8 ay arasında etkisini kaybeden bir uygulamadır. Hamile, emziren bayanlar ve kas problemi yaşayan hastalar haricinde bu uygulama isteyen herkese yapılabilir. Son derece güvenilir bir yöntem olmasına karşın, uygulama sonrasında kişinin cilt tipine bağlı olarak ufak kızarıklıklar oluşabilir ya da hafif baş ağrısı yapabilir. Ayrıca bu işlem herhangi biri tarafından yapılamaz. Mutlaka uzman hekimlerce uygulanması gereken bir işlemdir. İşlem yaklaşık 15 dakika sürer ve üç gün içerisinde kişi aynaya baktığında kendisindeki değişikliği fark eder hale gelir. Tam sonuçlara ise birkaç hafta içinde ulaşır. Zamanla etkisini kaybedeceği için kişi yaklaşık 6-8 ay sonra bu işlemi tekrarlatmak isteyebilir.

Koltuk altı & El Terlemesinin Toksinle Tedavisi

Koltuk altında ya da el içinde birçok farklı sebepten meydana gelen aşırı terlemeyi önlemek için toksin ile tedavi yöntemi günümüzde oldukça yaygın hale gelmeye başlamıştır. Bu yöntem, terlemede aktif olan bölgelere (derinin 2-3 mm altına) toksin enjeksiyonu uygulanarak yapılır. Vücuttaki terleme işlevi bu yöntemle ya tamamen son bulur ya da 6-8 ay sonra tekrarı gerektirir. İşlemden sonra kişi normal, günlük hayatına geri dönebilir ve 3-4 gün içerisinde yaptırdığı işlemin sonucunu görür.

Migren Hastalığının Toksinle Tedavisi

Çoğu zaman bulantı, kusma ve ışığa hassasiyetle kendini gösteren migren ağrısı, alına, şakaklara, ense ve boyun bölgesindeki belirli noktalara toksin uygulaması yapılarak son bulur. Toksin, uygulandığı yerlerde geçici olarak kas felci yaratarak, ağrıya sebebiyet veren nörotransmitterlerin salınımını engeller ve ağrıyı önler. Etkisini 3-4 ay boyunca devam ettiren bu tedavi yöntemi, kronik migren ağrısı çeken kişilerde oldukça etkili bir yöntemdir. Kişi tedavinin etkisi bittiği zaman, toksinle tedavi yöntemini tekrar yaptırabilir.