Soğuk Lipoliz

belini mezura ile ölçen zayıf kadın

Kilo problemi olan kişilerde ya da bölgesel yağ fazlalığı olan kişilerde kullanılan bir yağ parçalama yöntemidir.

Özellikle karın, sırt, bacak içi, basen gibi bölgelerde yağların azalmasını sağlayan ameliyatsız bir incelme yoludur. İstenmeyen fazla yağları belirli bir derecede soğutur ve diğer hücrelere zarar vermeden vücuttan atılmasını sağlar. En az 60 dakika süren bu yöntem uygulandığı bölgede tek seansta yağın erimesinde minimum %20 başarı sağlar. İşlem tamamen acısız ve ağrısızdır.

Ameliyatsız bir estetik yöntemi olan Soğuk Lipoliz, Liposuction veya Vaser Liposuction gibi cerrahi operasyon yaptırmak istemeyen hastalar için oldukça yararlı bir yöntemdir. Kişi uygulamadan sonra gündelik hayatına geri dönebilir. İlk uygulamadan sonra hafif olarak sonuçlar ortaya çıksa da en iyi sonuç 2-4 ay sonra görülür. Bu işlem süresince kişi bol su içerse ve spor yaparsa sonuçlar çok daha hızlı ortaya çıkar.

Soğuk Lipoliz Nedir?

Etraftaki dokulara zarar vermeden, vücuttaki istenmeyen yağ birikimini soğutarak yağ hücrelerinin küçülmesini ve geri dönüşümsüz kaybını sağlayan bir yöntemdir.

Soğuk Lipoliz uygulaması nasıl etki eder?

Soğuk Lipoliz uygulaması ile ölen yağ hücreleri vücudun kendi enflamatuvar sistemi sayesinde dışarı atılmaktadır. Zamanla uygulamanın yapıldığı yağ tabakasında ciddi oranda bir incelme oluşmasına sebep olur.

Kullanım Alanları

Soğuk lipoliz yöntemi, üst ve alt karın bölgeleri, basenler, bel yanları, sırt bölgeleri, kollar, bacaklar ve gıdı bölgesinde başarıyla uygulanmaktadır.

Kimler Soğuk Lipoliz İçin Uygun Değildir?

18 yaşından küçük kişilerde, hamilelikte, paroksismal cold hemoglobinüri (soğukta beliren morluklar) rahatsızlığı olanlarda, kriyobulinemi sorunu olanlarda, raynaud sendromu olan kişilerde uygulanmasından sakınılmalıdır.

Soğuk Lipoliz nasıl uygulanır?

Uygulama sırasında, deri altındaki yağ tabakası deriye zarar vermeden kontrollü bir şekilde soğutulur. Uygulama sona erdiğinde, cihaz işlemi durdurur ve kişi normal yaşamına devam eder. Tedavi esnasında dinlenilir veya kitap okunabilir.

Soğuk Lipoliz kaç seans uygulanır ve uygulama sıklığı nasıldır?

Soğuk lipoliz uygulamasında çoğunlukla 1 seans yeterli olmaktadır. Bazı durumlarda bölgenin ihtiyacına göre seansı tekrar etmek gerekebilir. Uygulanma sıklığına kişinin durumuna göre karar verilir.

İşlem ağrılı mıdır?

Kişiye göre değişmekle birlikte vakum uygulaması esnasında hafif düzeyde bir ağrı hissedilmesi mümkündür.

Etkisi ne zaman görülmeye başlar?

İlk uygulamadan sonra olumlu sonuçlar ortaya çıkmaya başlıyorsa da, en iyi sonuç 2-4 ay sonra görülür. En az 60 dakika süren bu yöntem uygulandığı bölgedeki yağın azalmasında tek seansta minimum %20 başarı sağlar.

Soğuk Lipoliz sonrası yapılması gerekenler

Soğuk lipolizle tedavi yönteminde herhangi bir iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmamaktadır. İşlemin ardından hızla günlük yaşantıya dönülebilir. Tedavinin etkisini arttırması nedeniyle, uzmanlarca bol su tüketilmesi ve fiziksel aktivite tavsiye edilmektedir.

Soğuk Lipoliz'in Yan Etkileri Var Mı?

Bugüne kadar yapılan uygulamalarda herhangi bir yan etkisi görülmemiştir. Tedavi bölgesinde nadir olarak uyuşma hissi, hafif morarma, sertlik gibi durumlar oluşabilse de bunlar geçici etkilerdir.

Soğuk Lipoliz'in Zararı Var Mı?

Soğuk lipoliz uygulamasının (yukarıda belirtilen sakıncalı durumlar dışında) hiçbir zararı bulunmamaktadır. Diğer bazı yöntemlerin iyileşme döneminde görülebilen ağrılar, spazmlar, izler, yaşam kalitesindeki düşüşler bu yöntemde görülmemektedir.

İlgili İçeriklerimiz

Vaser Liposuction

Günümüzde yağ aldırma operasyonlarında klasik liposuction yönteminin yerini artık hasta için minimal cerrahi gerektiren, sonuçlarının memnuniyet oranı çok daha yüksek olan ve[...]

Devamını Oku

Akustik Dalga Tedavisi

Bölgesel yağlanmalar, selülit ve cilt sarkmalarından kurtulmak için bazı durumlarda düzenli spor ve uygun bir diyet dahi yeterli gelmeyebilir. En güvenli ve etkili[...]

Devamını Oku

Karın Germe

Her yaşta kadın ve erkeğin sahip olmak isteyeceği dümdüz ve sorunsuz bir karın için bazen spor yapmak veya ideal kiloya gelmek yeterli olmayabilir. Karın bölgesindeki deride[...]

Devamını Oku

Kök Hücreli Yağ Enjeksiyonu

Yağ enjeksiyonu uygulamalarının estetik açıdan güzel sonuçlar verdiği yıllardır deneyimlenmektedir. Ancak, bu sonuçların kalıcılığı konusundaki oran tatmin edici olmayabiliyordu.

Devamını Oku
;