Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça sorulan sorular

Türkiye’de sağlık turizmi ile ilgili danışanlarımızdan sıklıkla gelen soruların yanıtları aşağıda belirtilmiştir. Her türlü sorunuz için bize telefon numaralarımızdan ya da e-posta ile ulaşabilirsiniz.

Hastaların tedavilerini yurt dışına kaydırmalarının sebepleri nelerdir?

  1. Kendi ülkelerinde tedavi ücretlerinin yüksek olması
  2. Uzun bekleme süreleri
  3. Tedavi kalitesinden memnun olmamaları

Hastaların tedavi için Türkiye’yi tercih etmesinin sebepleri nelerdir?

Türkiye’nin uzun yıllardır sağlık turizminde tercih edilen bir ülke olmasının sebepleri aşağıdaki gibidir.

  • Yüksek konfor ve kalite standartlarına sahip çok sayıda hastanelerin bulunması,
  • Deneyimli uzman doktorların sayısının fazla olması
  • Belgeli Sağlık Turizmi firmalarının sıkı denetlenmesi ve danışanların devlet güvencesinde olması
  • Tarihi ve doğal güzelliklerin çokça olduğu bir konumda olması
  • Genel misafirperverlik anlayışı
  • Tüm bunlara ek olarak, maliyetlerin diğer ülkelere kıyasla düşük olması

Türkiye'de sağlık sektörü güvenilir midir?

Son yıllarda Sağlık Bakanlığı eskisinden daha kesin ve ciddi önlemler alarak Sağlık Turizmi danışanlarının çok daha güvende olmasını sağlayacak sıkı yasal denetlemeler ve kısıtlamalar getirmiştir.

Bunun sebebi ise, özellikle yurt dışında kurulan ve ucuza sağlık turizmi yaptığını iddia eden bir takım belgesiz firmaların ve resmi kayıtlarda adı bile geçmeyen şahısların, Türkiye’deki sağlık sektörünün imajına leke getirmiştir olmalarıdır.

Sağlık sektöründe turizm faaliyeti sürdüren firmalardan seçim yaparken, denetlenebilmesi için mutlaka Sağlık Bakanlığı onaylı resmi belgeye sahip olmasına özen gösterilmelidir.

Tıbbi Tedavi için İstanbul'a seyahat etmenin avantajları nelerdir?

Coğrafi konumu ve ulaşım çeşitliliği bakımından rahatlıkla çok tercih edilen İstanbul, Türkiye’de en yoğun ve en çeşitli sağlık hizmetlerinin verildiği şehirdir. Kaliteli hastane ve uzman hekim sayısı ise çok fazladır. Bir anlamda sağlık sektörünün başkenti olma özelliği taşımaktadır.

Ayrıca, kozmopolit yapısı, zengin tarihi, kültür çeşitliliği, doğal ve tarihi güzellikleri bir arada barındırması, hiç bitmeyen sosyal ve kültürel etkinlikleriyle gece ve gündüz yaşayan bir şehirdir.

Türkiye’de tedavi olmak için nasıl başvurabilirim?

+90 533 147 18 27 veya +90 216 355 49 88 numaralı telefonu arayarak ya da vbbgentek.com adresinden başvuru kısmına girip istenilen bilgileri yazarak başvurmanız yeterli olacaktır.

Başvuru yaptıktan sonra ne yapmalıyım?

Web sitemizden ya da telefon ile başvuru yaptıktan sonra size konuyla ilgili bilgilendirme e-postası gelecektir. Hastanın güncel tıbbi belgelerini toparlayıp gelen e-postaya karşılık olarak göndermeniz gerekmektedir.

Belgeleri Türkçe’ye nasıl çevireceğim?

Raporlarınız bize ulaştıktan sonra kontrol edilerek çevirileri sağlanabilmektedir.

Türkiye’den tarafıma kaç gün sonra geri dönüş sağlanıyor?

Tarafımıza yapılan her bireysel başvurunun en ince detayına kadar inceleniyor olması sebebiyle, en geç 5 iş günü içinde yanıtlanırsınız.

Türkiye’deki tedavi masrafları ne kadar tutuyor?

Tüm başvurular ile ilgili fiyat bilgisini analiz sürecinden sonra paylaşabilmekteyiz. Hasta analiz sürecine girip, tedavi içeriği ve tercihler netleştirilmeden ortalama bir fiyat dahi belirtmek mümkün olmamaktadır. Analiz süreci tamamen ücretsizdir.

Fiyatlandırmaya uçak bileti dâhil mi?

Fiyatlandırmalarda uçak bileti ücreti dâhil edilmemektedir.

Hasta tedavi için kabul edilirse Türkiye’de ne kadar kalması gerekiyor?

Uygulanacak olan işlem veya tedavinin içeriğine göre değişmekle beraber, genellikle ortalama 2 ila 7 gün arası konaklamak gerekebilir.

Yaşadığım ülkeye döndüğümde Türkiye’deki doktorumla iletişim kurabilecek miyim?

Tedaviniz sonrasında burada ve ülkenize geri döndüğünüzde, düzenli hasta takibi yapılır, hasta ve hekim arasındaki iletişim konusunda tarafımızca da köprü oluşturulur.

;