Popo Estetiği

Popo estetiği

Kadın bedenini çekici ve güzel kılan en önemli unsurlardan biri kıvrımlarıdır. Kıvrımları ideal kılansa, girintili ve çıkıntılı bölgelerin uyumlu bir şekilde birbirini takip etmesidir.

Kalça estetiğinde, basenlerin fazlaca belirgin olmadığı, üst, dış kısmın dışa doğru hafif çıkıntı yaptığı, ince bir bel ve sırt kavisiyle birleştiği, ideal kadınsı bir popo görüntüsü hedef alınır.

Popo Estetiği Nedir?

Popo görüntüsünün vücuda uygun bir şekilde ve ideal oranlı görünüme ulaştırılması amacıyla yapılan operasyondur.

İdeal bir popo görüntüsü elde etmek için yalnızca popoya dokunmak yetmeyebilir. Popo, bel, bel-popo geçişi, basenler, bacaklar ve hatta karın bölgesinin tek tek ve daha sonra bir bütün halinde değerlendirilmesi gerekir. İdeal oranı yakalayabilmek üzere her birine gereken dokunuşlar ayrı ayrı yapılmalıdır.

Operasyon Yöntemleri

Yağ enjeksiyonu

Kalçaya yağ enjeksiyonu ile popo şekillendirme yöntemi sıklıkla başvurulan bir estetik işlemdir. Kısa sürmesi, operasyonun ve sonrasının zahmetsiz oluşu ve sonuçların çok çarpıcı olması tercih sebeplerindendir.

Vaser liposuction yöntemiyle bel, sırt ve basen kısmı inceltilip şekillendirilerek, kalça bölgesine geçiş daha estetik hale getirilebilir. Böylelikle kalça daha yuvarlak ve dar görünüme kavuşur.

Vaser Liposuction sayesinde zarar görmeden alınan, kök hücre içeren yağlar ise popoya enjekte edilerek, aynı seansta ve daha kalıcı bir biçimde popo çıkıntılı bir görünüme ulaştırılır.

Operasyon sonrası ağrı kesici tabletlerle geçebilen hafif ağrılar olabilir. Çoğunlukla 1 gece hastanede kalış önerilmektedir. Popoya yağ enjeksiyonuyla beraber vaser liposuction yaptıranların 3 hafta özel korse kullanması gerekir. Hastalar 3-5 gün arasında rutin yaşama dönebilirler.

Popo Protezi

Popo dikleştirme ve hacmini büyütme amacıyla silikon protezler de kullanılabilmektedir. Operasyon sonrasında kalça ortasında, kıvrım arasında gizli kalacak olan ortalama 6-8 santimlik bir iz kalır.

İyileşme dönemi yağ enjeksiyonu operasyonuna göre biraz daha ağrılı ve uzundur. Popoya yerleştirilen protezlerin etrafı yine vaser liposuction ile alınan yağ ile şekillendirilirse sonuç daha doğal ve etkili olabilir.

Popo Kaldırma

Hızla ve aşırı kilo alıp vermeyle ya da ilerleyen yaşla sarkan popolarda dikleştirme ve germe operasyonu yapmak gerekir. Gerekirse fazla derinin çıkarılması ve dolgu uygulanması gerçekleştirilir.

Operasyon genel anestezi altında yapılır. Bir gece hastanede kalış gerekir. Dikişler 2. haftada alınır. Ameliyattan 15 gün sonra normal hayata dönülebilir.

45 gün süreyle ağır spor yapmaktan kaçınılmalıdır. 30 gün sonra yürüyüş, kardiyo gibi hafif sporlara başlanabilir. Popo dikleştirme-germe ameliyatından sonra oluşan izler zamanla solup belirsiz hala gelebilir.

Popo şekilleri illustrasyon

Popo estetiği nasıl yapılır?

Popo estetiğinde hastanın durumu ve poponun mevcut yapısına göre, yağ enjeksiyonu, protez kullanımı veya germe-dikleştirme yöntemlerinden biri kullanılmaktadır.

Gerek duyulan vakalarda bu yöntemlerden aynı anda ve aynı seansta faydalanmak da mümkündür.

Popo estetiği ameliyatı ne kadar sürer?

Popo estetiğinde kullanılacak olan yönteme göre ameliyatın süresi de değişiklik gösterecektir. Genellikle 45 dakika ile 1,5 saat arası süreceği söylenebilir.

Popo Estetiği Ağrılı bir operasyon mudur?

Popo estetiği ameliyatı sonrasında ilk birkaç gün hafif ağrılarınız olabilir. Bu ağrılar doktorunuzun önereceği ağrı kesiciler ile rahatlıkla atlatılacaktır.

Anestezi Türü

Popo estetiği ameliyatlarında genel anestezi yönteminden faydalanılmaktadır.

Popo estetiği öncesi

Kimlere Popo estetiği yapılır?

Popo estetiği özellikle doğal şeklini kaybetmiş, düz, sarkık, asimetrik yapılı, vücuttaki oranına göre küçük popoya sahip olan kişiler için uygundur. Operasyon için hangi yöntemin tercih edilmesi gerektiğine doktor muayenesi ile karar verilir.

Doktor Seçimi

Her estetik ameliyatta olduğu gibi, Popo Estetiği için de konusunda deneyimli bir estetik cerraha başvurulması gereklidir.

Ameliyat öncesi dikkat edilmesi gerekenler

Genel olarak bütün ameliyatlarda olduğu şekilde, popo estetiği operasyonu öncesinde de kan sulandırıcı ilaçlardan kaçınmak, sigara ve alkol kullanımını mümkün olduğunca azaltmak ve özellikle son günlerde hiç kullanmamak önemle tavsiye edilir.

Popo estetiği sonrası

Ameliyat sonrası dikkat edilmesi gereken hususlar

Ameliyattan sonra dikkat edilecek hususlar, uygulanan yönteme göre değişir. Eğer protez kullanıldıysa ya da liposucton yöntemi ile yağ enjeksiyonu uygulandıysa ameliyattan sonra medikal korse giyilmesi gerekir.

Protez kullanılan hastaların yüz üstü yatmaları ve oturup kalkarken dikkat etmeleri gerekir. Ayrıca operasyonda popo protezi kullanıldıysa, hastanın hiçbir zaman kalçadan enjeksiyon yaptırmaması gerekir.

İyileşme Süreci

  • Yöntemine göre, ameliyat sonrası bir gece hastanede kalınması gerekebilir.
  • Ameliyattan sonra ödem oluşumunu azaltmak ve en iyi sonucu almak için 3-4 hafta süreyle özel medikal korse giyilir.
  • Operasyonu takip eden bir kaç gün hareket etmekte zorluk çekilebilir, hafif sızlama ve ağrı hissedilebilir. Bu normal bir durumdur ve basit ağrı kesiciler ile kontrol altına alınır.
  • Oturmanızda bir sakınca olmaz. Sadece ameliyatın erken döneminde, oturup kalkma esnasında biraz güçlük çekilebilir.
  • Uygulama sonrası ödem ve az da olsa morluk görülebilir. Bunlar günden güne azalacak ve 4. hafta sonrasında tamamen kaybolacaktır.
  • İlk iki hafta yürüyüş haricinde ağır spor faaliyetlerinde bulunmamak gerekir . İkinci hafta sonrasında tüm spor aktiviteleri yapılabilir.
  • Ameliyat sonrası 3. gün banyo yapmaya başlanabilir. Korse dört hafta boyunca sadece banyo yaparken çıkarılır.
  • Ameliyatı takip eden 1.hafta, 1.ay ve 6. ayda kontroller gerçekleştirilir.

Popo Estetiği Fiyatları

Plastik cerrahi ile ilgili tüm konularda olduğu gibi, kullanılacak olan yönteme, yapılacak ameliyata ya da kombinasyonlarına göre ücretlendirme değişiklik gösterecektir

Popo estetiği ameliyatına bağlı riskler nelerdir?

Bilinen diğer cerrahi operasyonlardakinden farklı riskler bulunmaz. Ancak, kalça bölgesine protez yerleştirildiyse, ağır travmalar nedeniyle kenarlardan belli olmaları veya yer değiştirmeleri gibi sorunlarla karşılaşılabilir.

Popo Estetiği ile ilgili sıkça sorulan sorular

Brezilya Poposu Nedir?

Amerikalı ve Avrupalılarda daha atletik, kısmen daha ufak ve dik popo makbulken, hispanik estetik algısının çoğalması, popoların irileşmesine, yuvarlaklaşmasına ve daha çıkık olmasına beğeniyi arttırmıştır. Bu tip popolar Brezilya Poposu olarak isimlendirilmektedir.

Yağ Enjeksiyonu İle Kalça Büyür Mü?

Özellikle vaser liposuction yöntemi ile zarar görmeden alınabilen yağların kullanımı ile, enjeksiyon yapılarak kalçaların büyütülmesi mümkündür ve olumlu sonuçları olur.

Kalçamı küçültmem mümkün mü?

Cerrahi müdahele ve liposuction yöntemi ile kalçaların hacmini belli oranda küçültmek mümkündür.

Kullanılan silikon protezi bir süre sonra yenilemek gerekir mi?

Genel olarak protezlerin kullanım ömrü 10 yıldır. Kullanılan protezin kalitesine ve kullanma şekline göre bu süre kısalabilir ya da uzayabilir.

Popo estetiği ameliyatı sonrası ameliyat izi kalır mı?

Eğer yağ enjeksiyonu uygulanacak ise izler belli olmaz. Protez kullanılacak ise uygulama görünmeyen bir bölgeden yapılacağı için yine izler çok görünür olmayacaktır. Popo dikleştirme-germe ameliyatından sonra biraz daha fazla iz oluşabilir, bunlar da zamanla solarak silikleşirler.

Ameliyat sonrası dikişleri aldırmak gerekir mi?

Eğer kendiliğinden eriyen dikişlerin kullanıldığı bir yönteme başvurulduysa dikişlerin alınması gerekmez.

Alınması gereken dikiş kullanılması tercih edilmiş ise, genellikle en geç 2 hafta içinde alınması gerçekleştirilir.


AMELİYAT HAKKINDA

Ortalama Konaklama Süresi 1 hafta
Hastane Konaklama Süresi 1 gün
Ameliyat Süresi 2-4 saat
Anestezi Türü Genel anestezi
İyileşme Süresi 2 hafta

İlgili İçeriklerimiz

Karın Germe

Her yaşta kadın ve erkeğin sahip olmak isteyeceği dümdüz ve sorunsuz bir karın için bazen spor yapmak veya ideal kiloya gelmek yeterli olmayabilir. Karın bölgesindeki deride[...]

Devamını Oku

Meme Küçültme

Gereğinden fazla büyük ve vücuda orantılı olmayan göğüsler, güzellik unsuru olmanın aksine, kişinin arzu ettiği giysileri giyememesi ve istediği duruşa sahip olamaması gibi[...]

Devamını Oku

Meme Dikleştirme

Göğüslerinizin sarkma durumunu tespit etmek için meme uçlarınızın konumuna bakarak karar verebilirsiniz. Eğer uçlar meme altı kıvrımının üzerinde ise her şey yolundadır. Meme[...]

Devamını Oku

Jinekomasti

Jinekomasti, yani erkeklerde görülen normalin üstündeki meme büyümesi, bebeklik ve yaşlılıkta da oluşabilen, en çok da ergenlik döneminde görülmeye başlanan bir durumdur.

Devamını Oku
;