Nano Fat Greft

Yaşlanma ile birlikte yüzümüzde oluşan hacim kayıplarını gidermek adına nano yağ enjeksiyonu oldukça başarılı bir yöntemdir. Göz altı, yanak, alın, çene ve yüzün diğer bölgelerine uygulanabilir. Üstelik son derece doğal ve tazelenmiş bir görünüm elde edilmektedir.

Nano Fat Greft Nedir?

Nano Fat Greft, Türkçe adıyla “Nano Yağ Enjeksiyonu” yöntemi, vücutta yağ dokusu zengin bir bölgeden mikroenjeksiyon tekniğiyle alınan yağ dokusunun, aktarılacağı bölgeye uygun hale getirilmesi için özel bir işlemden geçirildiği, spesifik bir yağ transfer yöntemidir.

İşlemden elde edilen yağ dokusu ve bileşenleri kök hücre bakımından zengindir. Ayrıca yara iyileşmesini ve doku yenilenmesini sağlayabilecek içeriktedir.

Zamanla azalan ve kaybolan yüz konturunu geri kazandırmak veya bölgeyi şekillendirmek için ve kırışıklıkların giderilmesi için uygulanan Nano fat greft uygulaması, cildin yenilenmesine de yardımcı olacak niteliktedir. Bunun sebebi enjekte edilen nano yağın kök hücreler bakımından zengin olmasıdır.

Yağ Dolgusu İle Nano Fat Enjeksiyonu Arasındaki Fark Nedir?

Liposuction yöntemiyle toplanan yağ dokusu ile yapılan dolguya kıyasla nano fat grefti ile toplanan yağ dokusu enjeksiyonu arasındaki en temel fark, Nano Fat yönteminde aktarılacak olan yağın inceltilmek, rafine hale getirilmek için, arınık koşullar altında santrifüj edilerek ve emülsiyon işleminden geçirilerek hazırlanmasıdır.

Bu şekilde, alınan yağ dokusu mekanik olarak hücrelere ayrıştırılarak kök hücre bakımından zengin olan nano yağ hücreleri elde edilir.

Elde edilen nano yağ, sadece dolgu amaçlı değildir. Daha çok onarıcı, yani tedavi edicidir. Sonuçlar ise yağ transferine oranla hem daha uzun süre kalıcıdır hem de daha doğal görünümlüdür.

Nano Fat Uygulaması Neden Yapılır?

Nano fat enjeksiyonu, hacim kazandırma, cilt gençleştirme, lazer sonrası iyileşme, ince çizgi görünümün azaltılmasını hedefleyen, özelikle yüz ve dekolte bölgelerinde oldukça etkili sonuçlar alınan bir uygulamadır.

Nano fat greft ile göz altı estetiği

Göz Altında Nano Fat Greft Uygulaması

Göz altı bölgesinde cilt koyulaşması ile birlikte çöküklük ve düzensizlik olan kişilerde nano-fat enjeksiyonu ilk sırada tercih edilen yöntemlerden biri olmuştur.

Nano-fat (nano-yağ, super-micro fat) greft kişiden alınan yağın en küçük enjektörlerden geçebilecek biçimde parçalanması ve filtrelenmesi yoluyla elde edilir. Nano-fat ile yağ hücrelerinin içinde bulunan, cilt kırışıklıkların azalmasını sağlayan, renk koyulaşmalarını gideren bazı doğal maddeler açığa çıkar.

Bu sebeple, bir miktar hacim düzeltilmesi ile beraber temel olarak gençleştirici etki ve cilt kalitesinin artması istenen kişilerde özellikle tercih edilen bir yöntemdir.

Nano-fat uygulaması ile, aynı zamanda dolgu yapılan alanlarda da (göz çevresi, dudak, yanak, alın vb.) oldukça başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

Nano Fat Enjeksiyonu Hangi Bölgelerde Uygulanabilir?

Nano fat enjeksiyonu kalitesi azalmış olan, lekelenen, kırışmış, incelmiş ve hasarlı görünen her cilt bölgesine uygulanabilir.

Nano fat kök hücre bakımından oldukça zengin bir yağdır ve asıl görevi doku onarımı ve rejenerasyonudur.

Başta göz altı, yüz, boyun, dekolte ve el olmak üzere cilt kalitesinin artırılması ve iyileştirilme istenen tüm bölgelerde kullanılabilir.

Nano fat enjeksiyonu uygulanabilen başlıca alanlar:

 • Gözaltı morlukları
 • Göz çevresindeki ince çizgiler
 • Yüz genelindeki çökük alanlar
 • Ağız çevresi ve yüzdeki ince kırışıklıkları
 • Dekolte bölgesindeki ince kırışıklıklar
 • Boyundaki ince kırışıklıklar
 • Liposuction veya travma kaynaklı çökük deri görüntüsü
 • Yara kaynaklı cilt deformasyonu
 • Ellerdeki yaşlanmaya bağlı dirilik kaybı

Nano Fat Enjeksiyonu Nasıl Yapılır?

 • Uygulamanın ana prensibi, kişinin yağ hücresi açısından zengin bir bölgesinden, kanüller aracılığıyla alınan yağ dokusunun kök hücre bakımından zengin hale getirilmesi ve uygulama yapılacak bölgeye enjekte edilmesidir.
 • Nano fat uygulamasında alınan yağ dokusu mekanik biçimde hücrelere ayrıştırılır. Ardından kök hücreden zengin nano fat hücreleri elde etmek amacıyla filtre edilir.
 • Özel filtreler sayesinde 0,7 mm’lik kanüllerden geçebilecek ölçüde inceltilen, bol miktarda sitokin içeren yağ dokusu, iyileştirmek istenilen bölgenin deri altı tabakasının hemen altına enjekte edilerek uygulama tamamlanır.

Sitokin Nedir?

Sitokin büyüme faktörünü açığa çıkaran maddenin adıdır. Uygulama bölgesindeki iyileşme hücrelerinin aktif olmasını ve hasarlı dokunun hızla tedavi edilmesini sağlar.

Nano Fat Uygulaması İçin Yağ Nereden Alınır?

Vücudun alınabilecek miktarda yağ bulunduran her yerinden alım yapılması mümkündür. Özellikle alt karın, göbek çevresi, uyluk içleri ve diz içlerinde bulunan yağlar kök hücre barındırma oranı daha yüksek alanlardır.

Nano Fat Uygulaması Kimler İçin Uygundur?

Nano yağ enjeksiyonu tedavisi, kırışıklık, çöküntü ve diğer yaşlanma belirtileri görülmeye başlamış her sağlıklı kişi için uygulanabilir.

Nano yağ enjeksiyonu, belli miktarda hacim kazandırmak, önceden yağ alınan bölgedeki kusurları düzeltmek ve cilt kalitesini yükseltmek amacıyla da yapılabilir.

Nano fat uygulaması için ideal adaylardan bazıları:

 • Göz ve burun çevresinde ince çizgilere sahip olanlar
 • Göz altında koyu halkalar, göz altı morlukları bulunanlar
 • Boyun ve dekolte bölgesinde ince kırışıklıkları olanlar
 • Alın ve dudak çevresinde kırışıklıkları olanlar
 • Liposuction veya yaralanma gibi sebeplerle cilt altı ya da üzerinde çöküklük bulunanlar
 • Akne çukurları olanlar

Nano Fat Uygulamasının Etkisi Ne Zaman Görülür?

Nano fat enjeksiyonunun etkileri 1-3 ay aralığında görülmeye başlar. Uygulamadan sonra transfer edilen yağın %70 ila % 80’i vücutta yaşayacak, geri kalanı eriyecektir.

Bu sebeple 3 aylık bir bekleme süresi nihai görünüm için idealdir. 6 ay içinde ise cilt kalitesi gözle görülür şekilde iyileşir.

Nano Fat İşlemi Sonrası İyileşme Süreci

Nano fat enjeksiyon uygulaması sonrasında çoğunlukla aynı gün eve dönülebilir. Ancak evde 2-3 gün istirahat etmesi önerilir.

2-3 günlük istirahatin ardından kişi iş ve günlük yaşamına geri dönebilir.

Uygulama sonrası ilk hafta içinde ilgili bölgede hafif ödem ve şişlik oluşması beklenen bir komplikasyondur. Genellikle bir kaç gün içerisinde kendiliğinden kaybolur.

Sigara kullanımı, kandaki oksijen oranını azaltması nedeniyle, nano yağ enjeksiyonunun başarısını ve kalıcılık oranını olumsuz etkileyebilir. Bu sebeple nano fat greft yaptıracak kişilerin sigara kullanmaması önerilir.

Nano Fat Enjeksiyonu İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular:

Nano fat enjeksiyonu kırışıklık tedavisinde kullanılır mı?

Ciltte meydana gelen kırışıklığı gidermek amacıyla dolgu, botoks gibi başka pek çok işlem tercih edilebilir. Ancak, nano yağ enjeksiyonu, cilt kırışıklıklarının giderilmesinde daha uzun süren ve doğal bir etki elde edilmesini sağlamaktadır.

Özellikle ince kırışıklıkların görünümünü tamamıyla yok edebilmekte ve derin kırışıklıkları ise ciddi düzeyde azaltabilmektedir.

Nano fat uygulaması diğer işlemlerle birlikte uygulanır mı?

Nano fat uygulaması her çeşit yüz operasyonu, cilt soyma uygulaması, cihazlı cilt gençleştirme uygulaması, dolgu ve botoks uygulamasıyla kombine olarak uygulanabilir.

Nano fat uygulamasının yan etkisi var mı?

Oldukça memnuniyet verici sonuçlar elde edilmesini sağlayan, kök hücre yönünden zengin nano yağ enjeksiyonu uygulamasının herhangi bir yan etkisi yoktur.

Hem kolaylıkla uygulanan, hem de son derece güvenilir bir estetik uygulamadır.

Nano fat uygulamasının anestezi şekli nedir?

Nano yağ enjeksiyonu uygulaması duruma göre hem lokal, hem de genel anestezi altında, hastane şartlarında gerçekleştirilir.

Nano fat uygulamasının sonucu kalıcı mı?

Uygulama sonrasında elde edilen doğal görünüm yaklaşık olarak 3 yıl süresince korunabilir.

Tek seansta yağ greftinin kalıcılığı kişinin yapısına göre %30 -70 arasındadır. Tekrarlanan seanslarda uygulama yapılan alanların hacmi mutlaka artar. Ancak, yeterli görülüp görülmeyeceği tamamen kişinin beklentisine göre değişir. Dolayısıyla kişinin beklentisi ilk seansta da, 2. seansta da, 3. seansta da karşılanmış olabilir.

2. seans sonrası %80 kalıcılık elde edilebileceği doğrudur. Ancak bunun ömür boyu kalacağını söylemek de doğru olmaz. Greftlenen alandaki yağ hücreleri de vücudun doğal yaşlanma sürecine tâbi olacak ve kişinin yaşlanma hızına göre değişmekle birlikte, yıllar içerisinde hacim de biraz azalabilecektir.

Nano fat uygulaması kaç seanstır?

İşlem çoğunlukla tek seans içinde tamamlanabilmektedir. Sadece tek bir seans yapılan nano fat uygulamayla, yüzdeki kırışıklık görünümünün % 70’e varan kısmı ortadan kalkabilmektedir.

Uygulamanın yapılacağı bölgede daha iyi sonuç alınması ve daha kalıcı olması için ek seanslar da tercih edilebilir.

Nano fat uygulamasının fiyatı nedir?

Nano fat Greft (Nano Yağ Enjeksiyonu) fiyatları kişinin istek ve şikâyetlerinin niteliğine ve niceliğine bağlı olarak kişiye özel planlanır.


AMELİYAT HAKKINDA

Ortalama Konaklama Süresi 1 Gün
Hastane Konaklama Süresi Yok
Ameliyat Süresi 30 dakika
Anestezi Türü Lokal Anestezi / Sedasyon / Genel Anestezi
İyileşme Süresi 1 Hafta

İlgili İçeriklerimiz

Botoks

Son yıllarda Botoks uygulamalarından, estetik amaçlarla güvenli ve başarılı bir şekilde faydalanılmaktadır.

Devamını Oku

İp Askı ile Yüz Germe

İnsan yüzü zaman içerisinde yer çekimine ve yaşlanma etkilerine karşı koyamamaya başlar. Kolajen ve elastikiyet kaybı ve zayıflayan bağ dokusu nedeniyle yüz kırışır, ciltte[...]

Devamını Oku

Yüz Germe Ameliyatı

İlerleyen yaş, genetik yapı, sağlıksız yaşam koşulları, aşırı kilo verme gibi birçok nedenle yüz ve boyunda, kırışıklık ve sarkmalar oluşabilir. Bilinen en eski estetik[...]

Devamını Oku

Bişektomi (Yanak Estetiği)

Belirgin hatları olan ince bir yüz çoğu insan için ideal görünümün bir parçası anlamına gelmektedir. Kimi zaman yüz ve yanak yapısı, kişi ideal kiloda olsa bile, olduğundan[...]

Devamını Oku
;