Mezoterapi

Cilt için kullanılan kremlerin çoğu cilt altına nüfuz edemezler. Kremlerde bulunan vitamin ve cilt için gereken diğer moleküller cildin yüzeyinde kalır. Cildine sürekli özen gösteremeyen, sigara ve alkol kullanan, yoğun tempoda stres altında yaşayan kişilerin cildi erken yaşlarda kurumaya ve kırışmaya başlar. Gerekli vitaminlerin cilt yüzeyine ulaşmaması sonucunda cilt esnekliğini ve nemini yitirir.

Mezoterapi ile cildin ihtiyaç duyduğu vitaminleri cilt altına enjekte ederek, aylarca kullanılacak kremlerin getirdiği sağlık ve canlılık tek seferde kazanılır. Bu nedenle cildi ile ilgilenmekte zorluk çeken kişilerin en çok tercih ettiği yöntemlerden birisidir.

Mezoterapi Nedir?

Cildin ihtiyaç duyduğu vitaminler, mineraller, aminoasitler, antioksidanlar ve hyaluronik asit gibi maddelerin kombinasyon halinde cildin alt tabakalarına enjekte edilmesiyle gerçekleştirilen bir ameliyatsız estetik tedavi yöntemidir.

Mezoterapi ile cilt gençleştirme

Kullanım alanları

Yüz estetiği, boyun, dekolte bölgesi ve ellerde beliren yaşlanma etkilerinin giderilmesine yarar. Ayrıca alkol ve sigara yüzünden yıpranan cildin tazelenmesi için uygulanır. Güneşten zarar görmüş, yıpranmış ve bakımsız ciltlerde, özensiz beslenen ve cildine bakım yapmayan kişilerde, kuruluk ya da sarkma gibi şikâyetleri olanlarda iyileştirici etkisi çok yüksektir. Henüz ciltte yıpranma etkileri başlamamışken, çizgi ve kırışıklık oluşmadan önce düzenli olarak mezoterapi uygulanması, cildin yaşlanmasını geciktirir ve sağlıklı görünmesini sağlar.

Mezoterapi nasıl uygulanır?

Tedavinin öncesinde profesyonel bir cilt temizliği yapılır. Cilde kremle lokal anestezi uygulanmasının ardından çeşitli vitamin, mineral, aminoasit, antioksidan ve hyaluronik asit gibi maddelerin kombinasyonu cilt yüzeyinden enjekte edilir. Enjeksiyonda kullanılan iğneler çok ince ve özel tasarım iğnelerdir, bu sayede işlem sırasında ağrı veya acı hissi oluşmaz.

Mezoterapi kaç seans uygulanır?

Seans sıklığı ve sayısı kişiden kişiye değişmekle beraber, 4 hafta arayla 3 seans ile başlanıp, sonrasında ihtiyaca göre 3 ayda 1 seans şeklinde 6 seansa tamamlanabilir.

Mezoterapinin etkisi ne zaman görülür?

Cildin durumuna ve mezoterapi uygulanan bölgeye göre değişmekle beraber çoğunlukla 2-3 seansta olumlu sonuçlar ortaya çıkmaya başlar.

Mezoterapiden sonra nelere dikkat etmek gerekir?

Mezoterapi uygulamasından sonra ilgili bölge birkaç saat yıkanmamalı ve tahriş edici bir ürün kullanılmasından sakınılmalıdır. İlk 24 saat güneş banyosu yapılmaması önerilmektedir.

Mezoterapi kimlere uygulanmaz?

Hamile, felç geçirmiş, şeker hastası, çoklu ilaç tedavisi gören kalp hastası, kanser hastası ve kanda pıhtılaşma problemi olan kişilerde mezoterapi uygulanmaz.

Mezoterapinin yan etkisi var mı?

Bilinen bir yan etkisi yoktur. Hassas ciltlerde uygulama sonrası görülebilecek hafif kızarıklıklar kendiliğinden kaybolur.

Mezoterapinin zararı var mı?

Mezoterapinin doğru uzman tarafından, doğru bir kombinasyon hazırlanarak yapılması halinde, hiçbir zararı olmadığı gibi, oldukça etkili faydaları vardır.

İlgili İçeriklerimiz

PRP

Son yıllarda iyileştirici, gençleştirici etkisi nedeniyle adından sıkça bahsedilen PRP uygulamalarında, kendi kanınızdan elde edilen ve trombositler yönünden zengin olan[...]

Devamını Oku

Kök Hücre İle Cilt Gençleştirme

Hücrelerimiz belli bir yaşta ölmeye başladığı için yaşlanırız. Peki bu hücreleri cilde geri vererek cildi gençleştirmek mümkün mü?

Devamını Oku

Nano Fat Greft

Yaşlanma ile birlikte yüzümüzde oluşan hacim kayıplarını gidermek adına nano yağ enjeksiyonu oldukça başarılı bir yöntemdir. Göz altı, yanak, alın, çene ve yüzün diğer[...]

Devamını Oku

İp Askı ile Yüz Germe

İnsan yüzü zaman içerisinde yer çekimine ve yaşlanma etkilerine karşı koyamamaya başlar. Kolajen ve elastikiyet kaybı ve zayıflayan bağ dokusu nedeniyle yüz kırışır, ciltte[...]

Devamını Oku
;