Kök Hücreli Yağ Enjeksiyonu

Kök hücre teknolojisi ile, kişinin kendi yağından elde edilen kök hücreler birleştirilerek kalıcı dolgu elde edilmektedir. Kök hücre ile zenginleştirilmiş yağ dolgusu enjekte edilen bölgeye tutunarak ömür boyu verildiği bölgede kalmaktadır. Kişinin kendi hücresi dışında hiçbir yabancı madde kullanılmadan kırışıklıklardan kurtulurken aynı zamanda artık kalıcı olarak meme veya popo büyütmek de mümkün olmaktadır.

Son derece doğal görünen sonuçlar hastayı memnun ederken, vücuda herhangi bir yabancı madde girişi olmadığı için alerjik reaksiyon, enfeksiyon, doku uyumsuzluğu gibi diğer yapay dolgu ya da yabancı maddeler nedeniyle olabilecek komplikasyonlar hiç görülmemektedir.

Eski yöntemlerde transfer edilen yağ dokusunun büyük bir kısmı vücut tarafından emilerek yok olmaktaydı. Bu nedenle yağ enjeksiyonu işlemi ile istenilen sonuçlara ulaşılamıyordu. Hastalar bu işlemi birden fazla yapmak zorunda kalıyordu. Kısıtlı miktarda yağ bulunan hastalarda ise yağ enjeksiyonunu tekrar tekrar yapmak mümkün olmuyordu. Yeni teknoloji kök hücre yöntemi ile liposuction işlemi ile alınan yağın bir kısmı kök hücre elde etmekte kullanılarak kalıcı dolgu ile istenen sonuçlara ulaşılabilmektedir.

Yağ dokusu kök hücre elde etmek için en zengin dokudur. Yağdan elde edilen kök hücrelerle liposuction ile alınan yağlar özel şartlarda ve laboratuvarlarda birleştirildiğinde kalıcı dolgu elde edilmektedir.

Hastaların meme, popo büyütme, yüze hacim kazandırma ya da vücutlarının herhangi bir yerinde mevcut deformasyonların giderilmesi amacıyla kullanılan kalıcı yağ dolgusunun %90’ı enjekte edildiği bölgede kalarak istenen form ve hacim tek seansta ve kalıcı olarak sağlanabilmektedir. İşlem lokal anestezi ve sedasyon altında, hastane yatışı gerektirmeden yapılmakta, iyileşme süreci de son derece hızlı ve ağrısız olmaktadır. Son derece doğal sonuçlar elde edilmektedir.

Bu sitede yer alan tüm tedavi yöntemleri kişiye ve metabolizmaya göre farklılık gösterebilir, kesin sonuç garantisi verilemez.


AMELİYAT HAKKINDA

Ortalama Konaklama Süresi 1 hafta
Hastane Konaklama Süresi 2 gün
Ameliyat Süresi 3-5 saat
Anestezi Türü Genel anestezi
İyileşme Süresi 2 hafta