İp Askısı ile Yüz Germe

İp askısı ile yüz germe işlemi yapılan kadın

İnsan yüzü zaman içerisinde yer çekimine ve yaşlanma etkilerine karşı koyamamaya başlar. Kolajen azalması, elastikiyet kaybı ve zayıflayan bağ dokusu nedeniyle yüz kırışır, ciltte sarkmalar meydana gelir ve kimi zaman da kişi olduğundan daha yaşlı görünmeye başlar. İp askı ile yüz germe yöntemi, estetik yüz ameliyatı düşünülmeyen durumlar için etkin ve önemli bir alternatif olarak kabul edilmektedir.

İp Askı ile Yüz Germe Nedir?

Fransa’da geliştirilen bir ameliyatsız estetik işlemi olan İp Askıyla Yüz Germe yönteminde, içi polyester dışı silikon malzemeden yapılmış esnek iplerle cilt gerilerek daha genç bir görünüm elde edilir.

Aynı zamanda kısmi yüz felci geçiren hastalar için de uygulanabilen, yüz hatlarında olumlu değişiklikler yaratmaya yarayan etkili bir medikal estetik tedavi yöntemidir.

İp Askı ile Yüz Germe Yöntemi Kimler İçin Uygundur?

İp askı ile yüz germe, plastik cerrahi çözümlerine başvurmak istemeyen fakat cildinin eski dinç, canlı görünümüne geri dönmesini isteyen kadın ve erkekler için ideal bir uygulamadır.

Yüz germe operasyonuna alternatif olan bu işlem ile zamanda geriye gidilirken yaşlanma süreci de geciktirilmiş olur.

İp askı, yaşlanma durumlarında kullanıldığı gibi, kısmi yüz felci geçirmiş hastalarda da kullanılabilen tedavi edici bir yöntemdir. Kullanılan içi polyester, dışı silikon iplerin biyolojik anlamda insan vücuduna uyumlu olması sayesinde uzun yıllar cilt altında kalması mümkündür.

İp Askı Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

İp askısı, sarkma ve kırışıklık tedavilerinde kullanıldığı için en sık kullanıldığı bölge yüz ve boyun bölgesidir. Ayrıca vücudun diğer belli bölgelerine de uygulanmaktadır.

Uygulandığı bölgeler:

 • Yanak, elmacık kemiklerinin belirginleşmesi
 • Çene altı sarkmaları
 • Yüzün ovalleştirilmesi
 • Kaş kaldırma
 • Boyun kırışıklıkları
 • Göğüslerin dikleştirilmesi
 • Kol sarkmaları
 • Kalça ve bacaklar

Her Cilt Tipinde Etkili Olur Mu?

İp askılama aşırı derecede kırışmış ve sarkmış ciltler için uygun değildir. Bu tip vakalarda hasta yüz germe ameliyatlarına yönlendirilir. İnce yapılı ve hafif derecede gevşeklik gösteren ciltlerde en etkili ve estetik sonuçlar alınmaktadır. Cildin çok ince ve kırışmış olduğu durumlarda da sonuç istenen düzeyde olmayacaktır. Cildin kalın ve çok ağır olduğu durumlarda ise ipler bu işlem için yetersiz kalacaktır.

İp ile Yüz Askılama Uygulamasının Avantajları

Bu işlemin en önemli avantajı dikiş izi olmadan, tehlikesiz, acısız ve konforlu bir şekilde uygulanmasıdır. Lokal anestezi ile uygulandığı için hastanede yatmaya gerek olmaz, hasta sosyal hayatına hemen geri dönebilir. Süspansiyon etkisi sayesinde yukarıya doğru bir kuvvet uygulayarak yer çekimi nedeniyle oluşmuş sarkmalarda son derece etkilidir. 37-70 yaş arası ihtiyacı olan kadın ve erkeklere uygulanabilir. Ortaya çıkan sonuçlar oldukça doğaldır. Mimiklerde değişiklik olmaz. Gevşeme hissedildiği zaman tekrar gerdirme işlemi uygulanabilir.

İp Askı ile Yüz Germe Nasıl Uygulanır?

Dinamik askılar lokal anestezi ile yaklaşık 45 dakika ile 1 saat arasında süren bir işlemle uygulanmaktadır. İşlem öncesinde yapılan kontrolde, uygulama bölgesinde çalışılacak noktalar belirlenir ve ipler deri altına yerleştirilir. İpin tutunma bölgesi baş içi (kulak üzeri) olarak tercih edildiği için işlem dikişe gerek kalmadan sonlandırılmaktadır. İşlem sonrası oluşabilecek enflamasyon, ağrı kesiciler ile kolayca geçirilebilir. Uygulama sonrasında günlük hayata hemen devam edilebilir.

İp Askısı Öncesi ve Sonrası

Uygulama Öncesi Hangi Önlemler Alınmalıdır?

Belirli bir önlem ya da gerekli bir tedavisi yoktur. İşlem öncesi ipler ve askı işlemi hakkında bilgi sahibi olabilmeniz için tüm detaylar hakkında doktorunuz tarafından bilgilendirilirsiniz.

Uygulama Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Dinamik ipin uygulanmasının ardından birkaç gün dinlenilmesi tavsiye edilir.
 • İlk günler çene hareketleri minimum seviyede kullanılmalıdır.
 • Yüz üstü uyunmamalıdır.
 • Yüz yıkama işlemi sırasında yukarı doğru hareketler uygulanmalıdır.
 • Cilde masaj uygulanmamalı ve ovuşturulmamalıdır.

İp Askısı Fiyatları

Kullanılacak olan malzeme miktarı ve uygulanacak olan alan kişiye göre değişir. Fiyatlandırma cildin durumuna ve ihtiyaca göre belirlenir. İp askı ile yüz germe ve ücreti hakkında bilgi edinmek için bize ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Ağrılı Bir İşlem mi?

İp askı, lokal anestezi altında, ağrısız, kesi olmadan yapılan bir işlemdir.

Uygulama Kaç Seans Sürüyor?

Sadece bir seans yeterlidir. Eğer tekrarlanmak istenirse beş yıl sonra tekrarlanabilir.

Dinamik İplikler Yaşlanmayı Durduruyor Mu?

İpliklerin zamanı durdurma gibisi bir etkisi olmadığından yaşlanmayı önlemek gibi bir mucize beklemek yanlış olur. Bununla birlikte, size zaman kazandırır.

İşlem Tersine Döndürülebilir mi?

İşlem uygulandıktan birkaç yıl sonra, dilendiği takdirde, mevcut iplikleri tekrar gerdirmek, yeni iplikler ile yeni işlem yaptırmak ya da başka bir gençleştirme tekniği uygulamak mümkündür.

Yan Etkisi Var mı?

İşlem sırasında kullanılan ipler tamamen insan cildine uyumlu, dış malzemesi silikon iç malzemesi ise polyesterden yapılan iplerdir. İşlem sonrası yan etkiler yok denecek kadar nadir ve azdır, hasta normal hayatına ertesi gün devam edebilir.

İplikler Ne Kadar Süre Kalıcıdır?

İp askı, teknolojik olarak en gelişmiş yöntemlerden biridir ve diğer ameliyatsız gençleşme uygulamalarına oranla daha fazla tercih edilmektedir. Bu durumun en önemli sebeplerinden biri kalıcılığının diğer yöntemlere göre çok daha uzun olmasıdır. Etkisi 5 yıla kadar devam eder. Uygun hastalarda cerrahi operasyonun tam alternatifi olduğunu söylemek yanlış olmaz.

İpliklerin Zararı Var mı?

İşlem sırasında kullanılan ipler insan cildine tamamen uyumlu, dış malzemesi silikon iç malzemesi ise polyesterden yapılan iplerdir. Bu nedenle insan sağlığı için herhangi bir zararları yoktur.

İlgili İçeriklerimiz

Ameliyatsız Estetik

Medikal estetik olarak da bilinen ameliyatsız estetik uygulamaları ile dakikalar içerisinde arzuladığınız güzelliğe kavuşmak mümkün.

Devamını Oku

Botoks

Son yıllarda Botoks uygulamalarından, estetik amaçlarla güvenli ve başarılı bir şekilde faydalanılmaktadır.

Devamını Oku

Kök Hücre İle Cilt Gençleştirme

Hücrelerimiz belli bir yaşta ölmeye başladığı için yaşlanırız. Peki bu hücreleri cilde geri vererek cildi gençleştirmek mümkün mü?

Devamını Oku

Nano Fat Greft

Yaşlanma ile birlikte yüzümüzde oluşan hacim kayıplarını gidermek adına nano yağ enjeksiyonu oldukça başarılı bir yöntemdir. Göz altı, yanak, alın, çene ve yüzün diğer[...]

Devamını Oku
;