Dolgu

Cildimizde yaşlanmanın veya kilo vermenin etkisiyle oluşan, kimi zaman da doğuştan var olan çökük böleler bulunabilir. Dolgu uygulaması çökmüş olan bir bölgenin, eriyebilen bir madde ile doldurulması işlemidir. Cilt alttan doldurulduğu için uygulandığı bölgeyi dolgun gösterir. Olumlu etkisi anında görülür, ancak ihtiyaca göre tekrar edilmesi gereken bir işlemdir.
Unutulmamalıdır ki, çok sık ve fazlaca dolgu uygulanan bir bölgede cilt altındaki limon filesi gibi olan bağlar zarar görebilir ve o bölgeni uzun vadede daha çok çökmesine neden olabilir.

Bu sitede yer alan tüm tedavi yöntemleri kişiye ve metabolizmaya göre farklılık gösterebilir, kesin sonuç garantisi verilemez.

Yüz dolgusu uygulamaları

Dudak Dolgusu

Dudaklarının inceliğinden ya da zamanla ortaya çıkan yaşlanma etkilerinden dolayı birçok kadının tercih ettiği bu yöntem ile dudaklar daha dolgun ve genç bir görünüme kavuşurlar. Dudak çevresi ve içine yapılan bu yöntemde dermal dolgular kullanılmaktadır. Zamanla dudakta azalmaya başlayan hiyalüronik asit, bu uygulama ile dudaklara geri kazandırılmaya çalışılır. Ortalama otuz dakika süren bu işlemden sonra günlük yaşantınıza geri dönebilirsiniz. Etkisini hemen göreceğiniz bu işlem, muhakkak doğru uzmanlarca uygulanmalıdır. Kolay bir işlem gibi gözükse de, kişinin yüz şekline uygun, abartılı olmayan ve alt-üst dudağın uyumunu bozmayan bir uygulama yapılmalıdır.

Yüz ve Elmacık Kemiği Dolgusu

Kişide yapısal ya da zayıflığa bağlı olarak elmacık kemiği çıkık ya da çene hattı belirgin değilse veya kişide yaşın ilerlemesinden dolayı elmacık kemiği bölgesindeki hacim azalmaya başladıysa, standart estetik ölçülerine sahip olmak için sıkça tercih edilen bir yöntem olan hazır dolgu enjeksiyonu işlemini uygulanır. Yapılan bu işlemle çöküntüler ve kırışıklıklar azaldığı için, kişi hem dolgun hem de daha genç bir yüz yapısına sahip olur. Özellikle doğal ve abartılı olmadan uygulanabilmesi için uzman hekimler tarafından yapılması tercih edilmedir. Ortalama ömrü 1-1,5 yıl olan bu işlem sonrasında hastanın günlük hayatına hemen geri dönmesi ve sonucu anında görmesi bu uygulamanın tercih edilmesindeki önemli faktörlerdendir.

Göz Altı Işık Dolgusu

Göz altlarındaki çökmüş ve morarmış bölgeleri ortadan kaldırmak için uygulanan bir yöntemdir. Göz altında kolayca eriyebildiği için genellikle hyarulonik asitli dolgular tercih edilir. Ortalama 1-2 yıl arasında kalıcılığı olan ve uygulaması yaklaşık 15-20 dakika süren bu işlemin etkisi hemen ortaya çıktığı için göz altları çökük ve morarmış kişilerin tercih ettiği pratik bir yöntemdir. İşlemden sonra kişi günlük hayatına geri dönebilir. Kolay bir işlem gibi gözükse de yeterli miktarda dolgunun doğru yere enjekte edilebilmesi için uzman hekimlerce uygulanmalıdır.

Çene Dolgusu

Yüzdeki altın oranı sağlamak için çene formunun yüze uygun olması gerekmektedir. Genetik yapıya ya da yaşın ilerlemesine bağlı olarak; çene hattının belirginliğini kaybetmesi, çenede sarkma, çene uç yapısının olması gerekenden geride olması, asimetrik olması ya da sivri/ geniş olması kişide mutsuzluk yaratmaktadır. Bu mutsuzluktan kurtulmak isteyen kişiler de bu ameliyatsız estetik yöntemini günümüzde oldukça fazla tercih etmektedir. Çene dolgusu uygulaması, özellikle oval bir yüz yapısına ve güzel bir profil görüntüsüne sahip olmak isteyen kişilerde oldukça memnun edici sonuçlar doğurur. Bu işlemde genellikle hyarulonik asitli dolgular tercih edilir. Ortalama 1-2 yıl arasında kalıcılığı olan ve uygulaması yaklaşık 15-20 dakika süren bu işlemden sonra kişi günlük hayatına hemen geri dönebilir.

Alın Dolgusu

Alın bölgesindeki kırışıklıkların ve çizgilerin ortadan kaldırılması için yapılan bir dolgu enjeksiyon yöntemidir. Alın bölgesindeki çizgilerin içerisine hyarulonik asitli dolgular yapılarak uygulama gerçekleştirilir. Yüzde hafif kızarıklıklar meydana gelse de ertesi gün bu kızarıklar geçer. Hemen etkisi görülen ve 1-1,5 yıla kadar kalıcılığı sürmesi beklenen bu işlem günümüzde ameliyatsız estetik uygulamaları arasında oldukça tercih edilen bir yöntemdir.

Ameliyatsız Burun Dolgusu Estetiği

Burnunun genel görüntüsünden şikâyetçi olan kişiler için ameliyatsız bir burun düzeltme işlemidir. Kişinin rahatsızlık duyduğu duruma göre, bu işlemden sonra burun şekil bozukluğu hafifler, asimetrisi düzelir ya da burun ucu kalkabilir. Sağlık amaçlı değil, estetik amaçlı bir uygulamadır. Yani kişide kemik eğriliğine bağlı nefes alma zorluğu mevcutsa bu yöntem bu rahatsızlığı ortadan kaldırmaz. Bu işlemde genellikle hyarulonik asitli dolgular tercih edilir. Ortalama 1-1,5 yıl arasında kalıcılığı olan ve uygulaması yaklaşık 15-20 dakika süren bu işlemden sonra kişi günlük hayatına hemen geri dönebilir. İşlemin doğru hekimlerce uygulanması, kişinin yüz-burun simetrisi için oldukça önem taşımaktadır.

Yağ Dolgusu

Kişinin karın bölgesinden aldığınız yağın, vücuttaki bir başka bölgeye aktarılması işlemidir. Ancak bu yağın enjekte edildikten sonraki bir yıl içinde en fazla yüzde 20’si o bölgede kalır. Eğer yağdan elde edilen kök hücreyle karıştırılırsa kalıcılık oranının yüzde 50 /60 / 70 gibi yüksek oranlara çıkarılması mümkün olabilir.

Kök Hücreli Yağ Dolgusu

Kök hücre teknolojisi ile kişinin kendi yağından elde edilen kök hücreler sayesinde kalıcı dolgu elde edilmektedir. Kök hücre ile zenginleştirilmiş yağ dolgusu enjekte edilen bölgeye tutunarak çok uzun zaman verildiği bölgede kalmaktadır. Kişi kendi hücresi dışında hiçbir yabancı madde kullanılmadan kırışıklıklardan kurtulurken aynı zamanda kalıcı olarak meme veya popo büyütmek de mümkün olmaktadır.

Eskiden yüzdeki kırışıklıklarda kullanılan dolgu ile meme büyütme ve popo estetiğinde kullanılan protez veya silikon yerine, kişinin kendi kök hücresi ile zenginleştirilmiş yağ dolgusu kullanımı hem doğal hem de yıllar boyu kalıcı dolgu özelliğinde olmaktadır.

Son derece doğal görünen sonuçlar hastayı memnun ederken, vücuda herhangi bir yabancı madde girişi olmadığı için alerjik reaksiyon, enfeksiyon, doku uyumsuzluğu gibi diğer yapay dolgu ya da yabancı maddeler nedeniyle olabilecek komplikasyonlar görülmemektedir.

Eski yöntemlerde transfer edilen yağ dokusunun büyük bir kısmı vücut tarafından emilerek yok olmaktaydı. Bu nedenle yağ enjeksiyonu işlemi ile istenilen sonuçlara ulaşılamıyordu. Hastalar bu işlemi birden fazla yapmak zorunda kalıyordu. Kısıtlı miktarda yağ bulunan hastalarda ise yağ enjeksiyonunu tekrar tekrar yapmak mümkün olmuyordu. Yeni teknoloji kök hücre yöntemi ile liposuction işlemi ile alınan yağın bir kısmı kök hücre elde etmekte kullanılarak kalıcı dolgu ile istenen sonuçlara ulaşılabilmektedir. Yağ dokusu kök hücre elde etmek için en zengin dokudur. Yağdan elde edilen kök hücrelerle liposuction ile alınan yağlar özel şartlarda ve laboratuvarlarda birleştirildiğinde kalıcı dolgu elde edilmektedir.

Hastaların meme, popo büyütme, yüze hacim kazandırma ya da vücutlarının herhangi bir yerinde mevcut deformasyonların giderilmesi amacıyla kullanılan kalıcı yağ dolgusunun % 80'e kadarı enjekte edildiği bölgede kalarak istenen form ve hacim tek seansta ve kalıcı olarak sağlanabilmektedir. İşlem lokal anestezi ve sedasyon altında, hastane yatışı gerektirmeden yapılmakta, iyileşme süreci de son derece hızlı ve ağrısız olmaktadır. Son derece doğal sonuçlar elde edilmektedir.

İlgili İçeriklerimiz

Burun Dolgusu

Burnunun genel görüntüsünden şikâyetçi olan kişiler için ameliyatsız bir burun düzeltme işlemidir. Kişinin rahatsızlık duyduğu duruma göre, bu işlemden sonra burun şekil[...]

Devamını Oku

Alın Dolgusu

Alın bölgesindeki kırışıklıkların ve çizgilerin ortadan kaldırılması için yapılan bir dolgu enjeksiyon yöntemidir. Alın bölgesindeki çizgilerin içerisine hyarulonik asitli[...]

Devamını Oku

Çene Dolgusu

Yüzdeki altın oranı sağlamak için çene formunun yüze uygun olması gerekmektedir. Genetik yapıya ya da yaşın ilerlemesine bağlı olarak; çene hattının belirginliğini[...]

Devamını Oku

Dudak Dolgusu

Dudaklarının inceliğinden ya da zamanla ortaya çıkan yaşlanma etkilerinden dolayı birçok kadının tercih ettiği bu yöntem ile dudaklar daha dolgun ve genç bir görünüme kavuşurlar.

Devamını Oku
;