Dermapen

2012 yılında ABD’de yılın en iyi cilt gençleştirme sistemi seçilen Dermapen yöntemi, aynı zamanda akne ve yara izlerinin, çatlakların da belirginliğini azaltıyor.

Geçmişi antik Çin'e kadar uzanan mikroiğne sisteminin modern tıpla geliştirilmiş hali olan dermapen tedavi sistemi, özellikle yüz, el ve boyun bölgelerinde tercih ediliyor. Tüm cilt tipleri için uygun olan Dermapen, oldukça ince uçlu olduğu için çoğunlukla çekinilen boyun, kol içleri gibi hassas bölgelerde de uygulanabiliyor.

Dermapen Nedir?

Dermapen cihazı cilde mikro iğneleme işlemi uygulamak için kullanılır. Dermapen ile medikal estetik uzmanı tarafından kontrollü bir şekilde cilt yüzeyine hasar verilmiş olur. Bunun sebebi, cildin doğal elastin ve kollajen üretimini harekete geçirmektir. Böylece ciltteki hasarlı dokular yeniden aktive olur ve hızla onarılır.

Bununla beraber, ciltte açtğı mikro kanallar sayesinde bölgeye uygulanacak olan iyileştirici ve yenileyici maddelerin kolaylıkla emilmesini sağlar.

Dermapen uygulaması nasıl etki eder?

Dermapen uygulaması sayesinde, titreşimli iğneler ile cilde birçok mikro kanal açılarak cildin kendi iyileşme mekanizmaları harekete geçirilir. Aynı zamanda bölgeye uygulanan mezoterapi solüsyonları, hyarulonik asit, PRP veya CGF’nin bu kanallardan kolayca emilmesi sonucu, dokunun çok daha hızlı ve sağlıklı yenilenmesi sağlanmaktadır.

dermapen ile cilt güzelliği

Kullanım Alanları

Cilt problemlerinin (sivilce izi, cilt yenileme, büyük gözenekler, ince çizgiler, güneş lekeleri, yara izleri, vb.) giderilmesinde ve çatlak tedavilerinde kullanılan bir uygulamadır. Cildin tekrar yapılanmasına ve kolajen dokunun artırılmasına katkısı vardır.

Dermapen nasıl uygulanır?

Uygulama öncesi cilt derinlemesine temizlenir ve dezenfekte edilir. Uygulanacak olan bölgeye hyaluronik asit, mezoterapi solüsyonları, PRP veya CGF uygulanır. Otomatik, titreşimli iğneleme tekniği ile ciltte mikro kanallar açılarak bu maddelerin emilimi ve tedavi etkisi arttırılır.

Dermapen kaç seans uygulanır ve uygulama sıklığı nasıldır?

Yaklaşık bir saat süren dermapen işlemi, ciltteki probleme bağlı olarak 2-6 seans halinde uygulanabilmektedir. Seanslar 1’er ay arayla gerçekleştirilir. Hekimin uygun gördüğü şekilde tedavi yinelenebilir.

İşlem ağrılı mıdır?

Dermapen uygulaması öncesinde cilde sürülen anestezik krem sayesinde hissedilebilecek acı minimuma düşürülür. Uygulama şekli kolay ve konforludur. İşlemin bitiminde yatıştırıcı bir maske uygulanır.

Etkisi ne zaman görülmeye başlar?

Uygulamadan 6 hafta kadar sonra gözle görülür sonuçlar ortaya çıkmaya başlar, 3 ay sonra maksimum etki sağlanmış olur.

Uygulama sonrası nelere dikkat edilmelidir?

Tedaviden sonra oluşabilecek hafif pembelik ve yanma hissi yaklaşık 6 saat içinde azalır ve sonrasında kendiliğinden kaybolur. Uygulamanın ardından güneşten korunmak gerekir. 2 gün süreyle ağır spor, sıcak su, hamam, sauna ve solaryumdan kaçınılması iyi olur. Su bazlı nemlendirici kullanılmalı ve ilk 24 saat boyunca makyaj yapılmamalıdır.

Dermapen yan etkileri

Dermapen uygulamasında herhangi bir risk veya yan etki bulunmamaktadır.

Hangi durumlarda dermapen tedavi prosedürü uygulanmaz?

Son bir ay içinde Alfa Hidroksi Asit (AHA), İsotretionin, Vit. A tedavisi görenlerde, cilt kanseri, siğil, solar ketaozisi ve aktif deri enfeksiyonu olanlarda, kan sulandırıcı kullananlar ve kanama sorunu yaşayanlarda, kemoterapi, radyoterapi veya kortikoterapi görenlerde, kontrol altına alınmamış şeker hastalığı bulunanlarda, yüz estetik operasyonundan sonraki ilk 6 ayda, keloid (aşırı hücre üretiminden anormal tipte yara iyileşmesi) yatkınlığı olanlarda dermapen uygulanmaz.

İlgili İçeriklerimiz

Fraksiyonel Rf

Radyofrekans yöntemi tıp alanında da cilt ve kozmetoloji alanlarında da uzun zamandır kullanılmaktadır. Zamanla gelişen teknoloji sayesinde yönteme yeni özellikler eklenerek[...]

Devamını Oku

PRP

Son yıllarda iyileştirici, gençleştirici etkisi nedeniyle adından sıkça bahsedilen PRP uygulamalarında, kendi kanınızdan elde edilen ve trombositler yönünden zengin olan[...]

Devamını Oku

Kök Hücre İle Cilt Gençleştirme

Hücrelerimiz belli bir yaşta ölmeye başladığı için yaşlanırız. Peki bu hücreleri cilde geri vererek cildi gençleştirmek mümkün mü?

Devamını Oku

Akustik Dalga Tedavisi

Bölgesel yağlanmalar, selülit ve cilt sarkmalarından kurtulmak için bazı durumlarda düzenli spor ve uygun bir diyet dahi yeterli gelmeyebilir. En güvenli ve etkili[...]

Devamını Oku
;